Ravintoainetaulukko

Hesburgerin internet-sivuilta löytyvät tuotetiedot perustuvat tavarantoimittajilta saatuihin tuoteselosteisiin. Noudatamme erittäin suurta varovaisuutta ja hygieniaa valmistaessamme allergisille ja erityisruokavaliota noudattaville sopivia tuotteita. Ravintoloissa on kuitenkin yhtenäiset keittiötilat kaikkien tuotteiden valmistukselle, jolloin ristikontaminaation riski on mahdollinen.

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana- ja kasvispihvit, soijatikut, sipulirenkaat, nugetit ja ranskalaiset) voidaan valmistaa keskenään samassa öljyssä. Hesburgerin naudanlihapihvit paistetaan parilalla, jossa valmistetaan myös sianlihaa sisältävä pekoni ja porsaan ulkofilepihvi.

Kehotamme ruoka-aineallergisia ja erityisruokavaliota noudattavia asiakkaitamme tarkistamaan raaka-aineitamme koskevat tuotetiedot ennen tilauksen tekoa. Tuotetiedot voivat muuttua raaka-aineiden vaihtuessa. Internet-sivuillamme on aina päivitetyt tuotetiedot nähtävillä. Ruokavaliota ja ravitsemusta koskevissa kysymyksissä suosittelemme ottamaan yhteyttä terveysalan ammattilaiseen.

mi = maitoproteiinia, nu = pähkinää, fi = kalaa, gl = gluteenia, ce = selleriä, mu = sinappia, so = soijaa, eg = kananmunaa, la = laktoosia, se = seesaminsiemeniä

Kampanjat

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Tuplapihvi-hampurilainen2 71564840,332,87,137,12,30,50

Hampurilaiset

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Kerroshampurilainen2 83767742,344,09,028,42,30,50
Megahampurilainen4 5681 09174,358,210,843,83,20,50
Jättipekonihampurilainen3 22176950,543,16,833,62,60,50
Tuplajuustohampurilainen2 24053531,534,08,127,92,41,00
Juustohampurilainen1 65739521,433,17,516,71,60,50
Hampurilainen1 48135318,132,67,014,21,20,00
Ruisfilehampurilainen2 27654330,136,36,326,62,00,00
Kanahampurilainen2 83667742,252,67,120,82,50,00
Minikanahampurilainen1 68540221,338,94,312,81,30,00
Kaura-härkäpapuhampurilainen2 57861634,759,99,114,61,80,00
Gluteeniton hampurilainen2 51059836,151,69,214,92,10,50

Tortillat

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Kanatortilla2 31455334,734,53,023,64,10,03
Soijatortilla2 83467744,045,63,720,43,30,03
Kasvistortilla2 51560135,947,43,918,13,00,00

Ranskalaiset

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Ranskalaiset perunat *1 11426611,936,90,23,11,30,00
Ranskalaiset perunat, isot *1 60938417,153,20,34,41,80,00

* saattaa sisältää jäämiä gluteenista

Salaatit

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Kanasalaatti1 07625612,35,24,129,13,60,08
Burger-salaatti1 94946532,05,84,836,22,10,50
Lämmin kanasalaatti1 33731917,417,04,521,82,50,08
Lämmin soijasalaatti1 14127213,317,54,716,01,40,00
Minisalaatti75180,22,12,01,00,00,00
Porkkanapussi109260,24,84,60,50,00,00
Krutonki385923,612,30,42,20,10,00
Siemensekoitus *75418014,43,90,67,20,10,00
Gluteeniton sämpylä1 1282687,446,65,52,51,10,00

* saattaa sisältää jäämiä gluteenista

Lisukkeet

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Kananugetit 4 kpl+dippi99423714,118,00,09,91,10,00
Kananugetit 6 kpl+dippi1 49135621,126,90,014,91,70,00
Kananugetit 9 kpl+dippi 2 kpl2 23753431,740,40,022,42,60,00
Soijatikut 4 kpl+dippi7511799,710,30,810,61,00,00
Soijatikut 6 kpl+dippi1 12626914,615,41,215,81,50,00
Soijatikut 9 kpl+dippi 2 kpl1 69040321,923,11,823,82,30,00
Sipulirenkaat+dippi8071928,822,84,43,51,10,00

Toastit

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Kinkku-cheddar-tomaatti1 25730014,427,53,915,22,11,00
Kana-cheddar-jalapeno1 64239123,726,42,618,12,71,00

Kastikkeet

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Paprikamajoneesi1 15727630,00,90,40,60,30,00
Kurkkumajoneesi90121522,32,71,50,90,20,00
Chilimajoneesi79919120,02,60,60,40,40,00
Currymajoneesi87420921,33,51,80,70,20,00
Valkosipulimajoneesi99323725,60,90,10,90,20,00
Caesar-kastike45810910,33,72,00,40,40,00
Valkosipulikastike80219219,24,53,00,10,20,00
Talon kevyt salaatinkastike5221258,711,311,00,40,30,00
Sweet & sour -kastike192461,48,08,00,20,50,00
BBQ-kastike160380,18,97,50,40,50,00
Extraneitsytoliiviöljy & balsamiviinietikka59814315,50,60,60,00,00,00
Ketsuppi95230,15,24,30,30,30,00
Sinappi142341,34,63,30,90,20,00

Juomat

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Coca-Cola / 0.25l4401050,026,526,50,00,00,00
Coca-Cola / 0.4l7041680,042,442,40,00,00,00
Coca-Cola / 0,5l8802100,053,053,00,00,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,25 l300,00,00,00,10,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,4 l510,00,00,00,20,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,5 l610,00,00,00,20,10,00
Fanta / 0,25 l4501070,026,526,50,00,00,00
Fanta / 0,4 l7201720,042,442,40,00,00,00
Fanta / 0,5 l9002150,053,053,00,00,00,00
Sprite sokeriton / 0,25 l1020,60,00,00,00,00,00
Sprite sokeriton / 0,4 l1640,90,00,00,00,00,00
Sprite sokeriton / 0,5 l2051,20,00,00,00,00,00
Appelsiinitäysmehu / 0,25 l4701120,325,025,01,00,00,00
Appelsiinitäysmehu / 0,4 l7521800,440,040,01,60,00,00
Appelsiinitäysmehu / 0,5 l9402250,550,050,02,00,00,00
Omenatäysmehu / 0,25 l4701120,327,527,51,00,00,00
Omenatäysmehu / 0,4 l7521800,444,044,01,60,00,00
Omenatäysmehu / 0,5 l9402250,555,055,02,00,00,00
Kaurajuoma / 0,25 l4551073,816,312,52,30,30,00
Kaurajuoma / 0,4 l7281726,026,020,03,60,40,00
Kaurajuoma / 0,5 l9102157,532,525,04,50,50,00
Bonaqua 0,33 l000,00,00,00,00,00,00
Bonaqua villivadelma 0,33 l000,00,00,00,00,00,00
Bonaqua sitruuna-lime 0,33 l000,00,00,00,00,00,00
Vesipullo000,00,00,00,00,00,00
Rasvaton maito 2 dl276660,09,89,86,80,29,80
Trip vadelma 2 dl330780,019,019,00,00,00,00

Smoothiet ja Fruitiet

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Mango-päärynäsmoothie 0,4 l9362235,829,528,210,30,30,00
Mansikka-banaanismoothie 0,4 l9592296,028,724,910,60,30,00
Mustikka-banaanismoothie 0,4 l9472266,730,926,110,90,30,00
Mango-päärynä-kaurasmoothie 0,4 l8462004,036,531,43,00,30,00
Mansikka-banaani-kaurasmoothie 0,4 l8692064,335,728,13,40,30,00
Mustikka-banaani-kaurasmoothie 0,4 l8572035,037,929,33,60,30,00
Mango-päärynäfruitie 0,4 l8612050,545,343,91,80,00,00
Mansikka-banaanifruitie 0,4 l8842110,844,440,62,10,00,00
Mustikka-banaanifruitie 0,4 l8722081,546,641,82,40,00,00

Jälkiruoat

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Jädeburger7201728,021,114,63,10,20,00
Daim-rouskis2 03848620,267,150,28,90,50,84
Oreo-suklis1 44334413,548,433,97,40,30,00
Mansikka-sirkus1 4083368,857,746,66,50,20,00
Mansikkapehmyt1 1382718,841,931,36,50,20,00
Kinuskipehmyt1 29730911,045,631,17,10,20,10
Suklaapehmyt1 26330111,742,230,56,90,20,00
Vaniljapehmyt1 0052408,734,023,96,50,20,00
Minipehmyt mansikka4871164,116,811,83,00,30,00
Minipehmyt suklaa5181234,916,911,63,10,30,00
Minipehmyt kinuski5271254,717,711,83,20,30,03
Minipehmyt vanilja4541084,114,910,03,00,30,00
Daim-muru358854,99,89,30,50,10,74
Oreo-keksimuru179421,76,23,40,50,10,00
Kirjava strösseli202480,011,811,50,00,00,00
Salmiakkirae176420,010,39,90,00,00,00
Tuplasuklaacookie98223511,030,819,82,70,41,70
Valkosuklaacookie1 03224611,732,520,72,50,40,98

Herkkupirtelöt

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Mansikka-banaani1 55637315,044,639,211,50,31,00
Tuplasuklaa-cookie2 56561430,369,154,915,40,82,70
Kinuski-valkosuklaa-cookie2 63262930,672,556,115,30,82,03

Pirtelöt

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Vaniljapirtelö 0,4 l1 47235115,441,337,811,90,30,00
Mansikkapirtelö 0,4 l1 84844017,259,355,812,00,30,00
Suklaapirtelö 0,4 l1 88345015,962,459,012,80,30,00
Banaanipirtelö 0,4 l1 91445617,762,258,711,90,30,00
Päärynäpirtelö 0,4 l1 64039115,650,146,612,10,30,00

Kuumat juomat

Tuoteenergia/kJenergia/kcalrasva/ghiilihydr./gsokeri/gproteiini/gsuola/glaktoosi/gminufiglcemusoeglase
Kahvi (2 dl)2660,00,60,60,60,00,00
Kaakao (2 dl)331791,014,013,51,00,00,20

mi = maitoproteiinia, nu = pähkinää, fi = kalaa, gl = gluteenia, ce = selleriä, mu = sinappia, so = soijaa, eg = kananmunaa, la = laktoosia, se = seesaminsiemeniä

Hesburgerin internet-sivuilta löytyvät tuotetiedot perustuvat tavarantoimittajilta saatuihin tuoteselosteisiin. Noudatamme erittäin suurta varovaisuutta ja hygieniaa valmistaessamme allergisille ja erityisruokavaliota noudattaville sopivia tuotteita. Ravintoloissa on kuitenkin yhtenäiset keittiötilat kaikkien tuotteiden valmistukselle, jolloin ristikontaminaation riski on mahdollinen.

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana- ja kasvispihvit, soijatikut, sipulirenkaat, nugetit ja ranskalaiset) voidaan valmistaa keskenään samassa öljyssä. Hesburgerin naudanlihapihvit paistetaan parilalla, jossa valmistetaan myös sianlihaa sisältävä pekoni ja porsaan ulkofilepihvi.

Kehotamme ruoka-aineallergisia ja erityisruokavaliota noudattavia asiakkaitamme tarkistamaan raaka-aineitamme koskevat tuotetiedot ennen tilauksen tekoa. Tuotetiedot voivat muuttua raaka-aineiden vaihtuessa. Internet-sivuillamme on aina päivitetyt tuotetiedot nähtävillä. Ruokavaliota ja ravitsemusta koskevissa kysymyksissä suosittelemme ottamaan yhteyttä terveysalan ammattilaiseen.