Ravintoainetaulukko

Hesburgerin internet-sivuilta löytyvät tuotetiedot perustuvat tavarantoimittajilta saatuihin tuoteselosteisiin. Noudatamme erittäin suurta varovaisuutta ja hygieniaa valmistaessamme allergisille ja erityisruokavaliota noudattaville sopivia tuotteita. Ravintoloissa on kuitenkin yhtenäiset keittiötilat kaikkien tuotteiden valmistukselle, jolloin ristikontaminaation riski on mahdollinen.

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana- ja VEKE®-kasvispihvi, VEKE®-soijaleike, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa keskenään samassa öljyssä. Hesburgerin naudanlihapihvit paistetaan parilalla, jossa valmistetaan myös sianlihaa sisältävä pekoni ja kanatortillan kanafile.

Kehotamme ruoka-aineallergisia ja erityisruokavaliota noudattavia asiakkaitamme tarkistamaan raaka-aineitamme koskevat tuotetiedot ennen tilauksen tekoa. Tuotetiedot voivat muuttua raaka-aineiden vaihtuessa. Internet-sivuillamme on aina päivitetyt tuotetiedot nähtävillä. Ruokavaliota ja ravitsemusta koskevissa kysymyksissä suosittelemme ottamaan yhteyttä terveysalan ammattilaiseen.

 

Ilmoitetut tuotteiden painot ovat keskiarvopainoja

mi = maitoproteiinia, nu = pähkinää, fi = kalaa, gl = gluteenia, ce = selleriä, mu = sinappia, so = soijaa, eg = kananmunaa, la = laktoosia, se = seesaminsiemeniä

Kampanjat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
VEKE®-soijakasvishampurilainen1 90245624,42,148,26,110,31,90,00

VEKE®-tuotteet, sipulirenkaat ja ranskalaiset eivät ole vegaanisia.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Hampurilaiset

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Kerroshampurilainen2 81067441,910,644,29,128,42,30,50
Megahampurilainen4 5121 08573,416,058,610,943,93,20,50
Jättipekonihampurilainen3 30479352,013,447,29,731,77,30,50
Tuplajuustohampurilainen2 22553231,411,633,68,227,92,41,00
Juustohampurilainen1 64239321,36,432,77,516,71,70,50
Hampurilainen1 46635118,04,232,27,014,21,30,00
Kanahampurilainen3 00572145,311,053,38,423,42,90,50
Minikanahampurilainen1 67340121,21,238,84,512,81,30,00
VEKE®-juustokasvishampurilainen1 87644923,04,042,07,516,93,00,50
VEKE®-soijakasvishampurilainen1 90245624,42,148,26,110,31,90,00
Gluteeniton hampurilainen2 48459435,87,851,19,315,02,10,50

VEKE®-tuotteet, sipulirenkaat ja ranskalaiset eivät ole vegaanisia.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Kasvistuotteet

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
VEKE®-soijakasvishampurilainen1 90245624,42,148,26,110,31,90,00
VEKE®-juustokasvishampurilainen1 87644923,04,042,07,516,93,00,50
VEKE®-soijatortilla2 77266642,66,446,96,720,33,10,02
Ranskalaiset1 11826711,95,737,00,23,11,30,00
Isot ranskalaiset1 56837416,78,051,90,34,31,80,00
Sipulirenkaat 5 kpl+dippi8071928,84,422,84,43,51,10,00
VEKE®-soijatikut 4 kpl+dippi5501317,10,87,50,67,70,70,00
VEKE®-soijatikut 9 kpl+dippi 2 kpl1 23929616,01,816,91,317,41,70,00
VEKE®-soijatikut 6 kpl+dippi82619710,71,211,30,911,61,10,00
VEKE®-soijatikut 15 kpl & 3 dippiä2 06549326,73,028,22,129,02,80,00
Lämmin VEKE®-soijatikkusalaatti1 10326312,81,616,94,715,41,40,00
Kurkkutikut46110,10,11,41,40,60,00,00

VEKE®-tuotteet, sipulirenkaat ja ranskalaiset eivät ole vegaanisia.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Tortillat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Kanatortilla2 33756233,25,638,48,125,63,70,02
VEKE®-soijatortilla2 77266642,66,446,96,720,33,10,02

VEKE®-tuotteet, sipulirenkaat ja ranskalaiset eivät ole vegaanisia.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Ranskalaiset & aterian lisukkeet

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Ranskalaiset *1 11826711,95,737,00,23,11,30,00
Ranskalaiset isot *1 56837416,78,051,90,34,31,80,00
VEKE®-soijatikut 5 kpl6881648,91,09,40,79,70,90,00
VEKE®-soijatikut 8 kpl1 10126314,31,615,01,115,51,50,00
Minisalaatti75180,20,12,12,01,00,00,00
Kurkkutikut46110,10,11,41,40,60,00,00

VEKE®-tuotteet, sipulirenkaat ja ranskalaiset eivät ole vegaanisia.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Salaatit

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Kanasalaatti1 02724610,05,57,16,729,93,20,04
Burger-salaatti1 94946532,014,45,84,836,22,10,50
Lämmin kanasalaatti1 32931817,06,317,04,023,72,70,04
Lämmin VEKE®-soijatikkusalaatti1 10326312,81,616,94,715,41,40,00
Minisalaatti75180,20,12,12,01,00,00,00
Krutonki385923,60,412,30,42,20,10,00
Siemensekoitus75418014,42,13,90,67,20,10,00
Gluteeniton sämpylä1 1282687,41,246,65,52,51,10,00

VEKE®-tuotteet, sipulirenkaat ja ranskalaiset eivät ole vegaanisia.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Sormisyötävät

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Kananugetit 4 kpl+dippi99423714,12,318,00,19,91,10,00
Kananugetit 6 kpl+dippi1 49135621,13,426,90,114,91,70,00
Kananugetit 9 kpl+dippi 2 kpl2 23753431,75,140,40,222,42,60,00
Kananugetit 15 kpl + 3 dippiä3 72989152,88,667,30,337,34,30,00
VEKE®-soijatikut 4 kpl+dippi5501317,10,87,50,67,70,70,00
VEKE®-soijatikut 6 kpl+dippi82619710,71,211,30,911,61,10,00
VEKE®-soijatikut 9 kpl+dippi 2 kpl1 23929616,01,816,91,317,41,70,00
VEKE®-soijatikut 15 kpl + 3 dippiä2 06549326,73,028,22,129,02,80,00
Sipulirenkaat 5 kpl+dippi8071928,84,422,84,43,51,10,00

VEKE®-tuotteet, sipulirenkaat ja ranskalaiset eivät ole vegaanisia.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Kastikkeet

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Paprikamajoneesi1 12327329,22,02,20,60,60,40,00
Kurkkumajoneesi87321222,01,62,31,80,90,10,00
VEKE®-chilimajoneesi68016517,21,22,40,70,20,50,00
VEKE®-majoneesi naturel90822022,41,65,22,10,10,40,00
Currymajoneesi87420921,31,73,51,80,70,20,00
Valkosipulimajoneesi97523625,61,81,00,51,00,20,00
Talon kevyt salaatinkastike5091228,40,211,210,40,50,40,00
Sweet & sour -kastike160380,00,09,08,00,20,50,00
BBQ-kastike156370,00,08,67,40,40,50,00
Extraneitsytoliiviöljy & balsamiviinietikka59814315,52,40,60,60,00,00,00
Ketsuppi98230,00,05,44,60,30,40,00

Juomat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Coca-Cola / 0.25l4401050,00,026,526,50,00,00,00
Coca-Cola / 0.4l7041680,00,042,442,40,00,00,00
Coca-Cola / 0,5l8802100,00,053,053,00,00,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,25 l300,00,00,00,00,10,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,4 l510,00,00,00,00,20,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,5 l610,00,00,00,00,20,10,00
Fanta No Sugar / 0,25 l3070,00,01,01,00,00,00,00
Fanta No Sugar / 0,4 l48120,00,01,61,60,00,00,00
Fanta No Sugar / 0,5 l60150,00,02,02,00,00,10,00
Sprite No Sugar / 0,25 l1020,60,00,00,00,00,00,00
Sprite No Sugar / 0,4 l1640,90,00,00,00,00,00,00
Sprite No Sugar / 0,5 l2051,20,00,00,00,00,00,00
Maitojuoma / 0,25 L402953,82,56,86,88,80,30,00
Maitojuoma / 0,4 L6441526,04,010,810,814,00,40,00
Maitojuoma / 0,5 L8051907,55,013,513,517,50,50,00
Kaurajuoma / 0,25 l6071457,50,816,88,81,50,30,00
Kaurajuoma / 0,4 l97223212,01,226,814,02,40,40,00
Kaurajuoma / 0,5 l1 21529015,01,533,517,53,00,50,00
Bonaqua000,00,00,00,00,00,00,00
Bonaqua villivadelma000,00,00,00,00,00,00,00
Bonaqua sitruuna-lime000,00,00,00,00,00,00,00
Appelsiinitäysmehu4581080,50,022,022,01,80,00,00
Trip-mehu256600,00,014,614,60,00,00,00

Smoothiet & Fruitiet

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Mansikka-banaanismoothie 0,4 l9592296,03,228,724,910,60,30,00
Mustikka-banaanismoothie 0,4 l9472266,73,130,926,110,90,30,00
Mansikka-banaani-kaurasmoothie 0,4 l1 0212448,01,036,224,42,60,30,00
Mustikka-banaani-kaurasmoothie 0,4 l1 0092418,70,938,425,62,90,30,00
Mansikka-banaanifruitie 0,4 l8722071,00,241,437,62,90,00,00
Mustikka-banaanifruitie 0,4 l8602041,70,143,638,83,20,00,00

Jälkiruoat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Daim-rouskis1 99347318,77,371,055,17,30,60,74
Oreo-suklis1 40133211,94,550,637,05,90,40,00
Mansikka-sirkus1 3743267,53,360,050,35,10,30,00
Salmis1 4493437,53,264,053,25,20,40,00
Pehmyt-jäätelö & mansikkakastike1 1042617,53,344,235,05,10,30,00
Pehmyt-jäätelö & kinuskikastike1 2632999,83,449,236,05,80,40,00
Pehmyt-jäätelö & suklaakastike1 22128910,24,044,433,65,50,40,00
Pehmyt-jäätelö & salmiakkikastike1 1932827,53,249,038,85,20,40,00
Pehmyt-jäätelö9722307,43,236,427,65,10,30,00
Minipehmyt-jäätelö & mansikkakastike4791133,81,618,013,32,40,30,00
Minipehmyt-jäätelö & suklaakastike5081204,51,818,013,02,50,30,00
Minipehmyt-jäätelö & kinuskikastike5191234,41,719,213,62,60,30,00
Minipehmyt-jäätelö & salmiakkikastike5011193,81,619,214,32,40,30,00
Minipehmyt-jäätelö4461063,81,616,011,52,40,30,00
Daim-muru358854,92,69,89,30,50,10,74
Oreo-muru179421,70,56,23,40,50,10,00
Kirjava strösseli270640,00,015,815,30,00,00,00
Salmiakkirae256610,00,015,014,40,00,00,00
Churrot Pehmyt-jäätelöllä & suklaakastikkeella8792179,12,030,819,13,50,50,00
Tuplasuklaacookie98223511,05,930,819,82,70,41,70
Valkosuklaacookie1 03224611,76,832,520,72,50,40,98

Pirtelöt

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Vaniljapirtelö 0,4 l1 44434214,16,445,543,39,70,50,00
Mansikkapirtelö 0,4 l1 82043115,96,463,561,39,80,50,00
Suklaapirtelö 0,4 l1 84343614,36,567,559,710,10,50,00
Banaanipirtelö 0,4 l1 88644716,46,466,364,29,80,50,00
Päärynäpirtelö 0,4 l1 61138214,36,454,352,19,90,50,00

Kuumat juomat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)minufiglcemusoeglase
Kahvi (2 dl)2660,00,00,60,60,60,00,00
Kaakao (2 dl)331791,00,014,013,51,00,00,20

mi = maitoproteiinia, nu = pähkinää, fi = kalaa, gl = gluteenia, ce = selleriä, mu = sinappia, so = soijaa, eg = kananmunaa, la = laktoosia, se = seesaminsiemeniä