Ravintoarvot ja lisätietoa allergeeneista

Hesburgerin internet-sivuilta löytyvät tuotetiedot perustuvat tavarantoimittajilta saatuihin tuoteselosteisiin. Asiakkaan ilmoittaessa allergiastaan, pyrimme valmistamaan tuotteen mahdollisimman huolellisesti, jotta kosketusta allergeeniin ei pääsisi syntymään. Samassa keittiötilassa valmistetaan kaikki ravintolan hampurilaiset, tortillat yms. tuotteet, joten ristikontaminaation riski on mahdollinen.

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana-, VEKE®-kasvis- ja VEKE®-soijapihvi, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa samassa öljyssä. Hesburgerin naudanlihapihvit paistetaan parilalla, jossa valmistetaan myös sianlihaa sisältävä pekoni ja kanatortillan kanafile.


Kehotamme ruoka-aineallergisia ja erityisruokavaliota noudattavia asiakkaitamme tarkistamaan raaka-aineitamme koskevat tuotetiedot ennen tilauksen tekoa. Tuotetiedot voivat muuttua raaka-aineiden vaihtuessa. Internet-sivuillamme on aina päivitetyt tuotetiedot nähtävillä. Ruokavaliota ja ravitsemusta koskevissa kysymyksissä suosittelemme ottamaan yhteyttä terveysalan ammattilaiseen.

Kampanjat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Wings-majoneesi1 08230028,72,21,61,51,01,10,00
Pekonikanahampurilainen3 25578055,713,343,35,525,83,30,50
Chipotle-majoneesi1 08825827,21,94,43,60,21,20,00
Västerbottensost® -palat7641828,84,518,81,76,51,21,15

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana-, VEKE®-kasvis- ja VEKE®-soijapihvi, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa samassa öljyssä.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Hampurilaiset

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Kerroshampurilainen2 83868141,910,043,79,130,52,40,50
Megahampurilainen4 5281 08973,415,057,410,546,83,20,50
Jättipekonihampurilainen3 98595663,217,445,69,349,13,60,50
Tuplajuustohampurilainen2 25353931,411,033,18,129,92,51,00
Juustohampurilainen1 65639721,36,132,57,517,71,70,50
Hampurilainen1 48035518,03,932,07,015,21,30,00
Kanahampurilainen3 02172545,411,153,78,923,62,90,50
Minikanahampurilainen1 67340121,21,238,84,512,81,30,00
VEKE®-juustokasvishampurilainen1 87644923,04,042,07,516,83,00,50
VEKE®-soijakasvishampurilainen1 90245624,42,248,06,010,41,90,00
Hampurilainen gluteenittomalla sämpylällä*1 96646923,54,650,28,612,91,80,00
Juustohampurilainen gluteenittomalla sämpylällä*2 13350926,86,850,38,715,32,10,50
Tuplajuustohampurilainen gluteenittomalla sämpylällä*2 74965637,011,751,910,127,63,01,00
Pikkujättihampurilainen gluteenittomalla sämpylällä*2 49159635,87,550,69,115,92,10,50
VEKE® -soijakasvis gluteenittomalla sämpylällä*2 39857329,92,966,88,08,12,50,00

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana-, VEKE®-kasvis- ja VEKE®-soijapihvi, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa samassa öljyssä.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

* tuotteet saattavat sisältää jäämiä gluteenista

Kasvistuotteet

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
VEKE®-soijakasvishampurilainen1 90245624,42,248,06,010,41,90,00
VEKE®-juustokasvishampurilainen1 87644923,04,042,07,516,83,00,50
VEKE®-soijatortilla2 76366442,56,446,66,420,23,10,02
Ranskalaiset*1 11826711,95,737,00,23,11,30,00
Isot ranskalaiset*1 56837416,78,051,90,34,31,80,00
Sipulirenkaat 5 kpl+dippi8071928,84,422,84,43,51,10,00
VEKE®-soijatikut 4 kpl+dippi5501317,10,87,50,67,70,70,00
VEKE®-soijatikut 6 kpl+dippi82619710,71,211,30,911,61,10,00
VEKE®-soijatikut 9 kpl+dippi 2 kpl1 23929616,01,816,91,317,41,70,00
VEKE®-soijatikut 15 kpl & 3 dippiä2 06549326,73,028,22,129,02,80,00
Lämmin VEKE®-soijatikkusalaatti1 12326812,91,617,85,515,61,40,00
Kurkkutikut46110,10,11,41,40,60,00,00

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana-, VEKE®-kasvis- ja VEKE®-soijapihvi, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa samassa öljyssä.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

* tuotteet saattavat sisältää jäämiä gluteenista

Tortillat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Kanatortilla2 32856033,25,638,17,825,63,70,02
VEKE®-soijatortilla2 76366442,56,446,66,420,23,10,02

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana-, VEKE®-kasvis- ja VEKE®-soijapihvi, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa samassa öljyssä.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Ranskalaiset & aterian lisukkeet

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Ranskalaiset *1 11826711,95,737,00,23,11,30,00
Isot ranskalaiset *1 56837416,78,051,90,34,31,80,00
VEKE®-soijatikut 5 kpl6881648,91,09,40,79,70,90,00
VEKE®-soijatikut 8 kpl1 10126314,31,615,01,115,51,50,00
Minisalaatti105250,30,13,23,11,20,00,00
Kurkkutikut46110,10,11,41,40,60,00,00

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana-, VEKE®-kasvis- ja VEKE®-soijapihvi, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa samassa öljyssä.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Salaatit

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Kanasalaatti1 04625110,15,57,97,630,03,20,04
Burger-salaatti1 99347632,113,45,75,539,42,10,50
Lämmin kanasalaatti1 34832217,16,317,84,823,82,70,04
Lämmin VEKE®-soijatikkusalaatti1 12326812,91,617,85,515,61,40,00
Minisalaatti105250,30,13,23,11,20,00,00
Krutonki385923,60,412,30,42,20,10,00
Siemensekoitus75418014,42,13,90,67,20,10,00
Gluteeniton sämpylä1 1282687,41,246,65,52,51,10,00

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana-, VEKE®-kasvis- ja VEKE®-soijapihvi, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa samassa öljyssä.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Sormisyötävät

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Kananugetit 4 kpl+dippi99423714,12,318,00,19,91,10,00
Kananugetit 6 kpl+dippi1 49135621,13,426,90,114,91,70,00
Kananugetit 9 kpl+dippi 2 kpl2 23753431,75,140,40,222,42,60,00
Kananugetit 15 kpl + 3 dippiä3 72989152,88,667,30,337,34,30,00
Mozzarellatikut 3 kpl1 18428315,07,026,41,99,91,60,99
Sipulirenkaat 5 kpl+dippi8071928,84,422,84,43,51,10,00
VEKE®-soijatikut 4 kpl+dippi5501317,10,87,50,67,70,70,00
VEKE®-soijatikut 6 kpl+dippi82619710,71,211,30,911,61,10,00
VEKE®-soijatikut 9 kpl+dippi 2 kpl1 23929616,01,816,91,317,41,70,00
VEKE®-soijatikut 15 kpl + 3 dippiä2 06549326,73,028,22,129,02,80,00

Hesburger ravintoloissa kaikki öljyssä paistettavat tuotteet (kana-, VEKE®-kasvis- ja VEKE®-soijapihvi, VEKE®-soijatikut, sipulirenkaat, kananugetit, ranskalaiset sekä paneroidut kampanjatuotteet) voidaan valmistaa samassa öljyssä.
Ranskalaiset saattavat sisältää jäämiä gluteenista.

Kastikkeet

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Paprikamajoneesi1 12327329,22,02,20,60,60,40,00
Kurkkumajoneesi87321222,01,62,31,80,90,10,00
VEKE®-chilimajoneesi68016517,21,22,40,70,20,50,00
VEKE®-majoneesi naturel90822022,41,65,22,10,10,40,00
Currymajoneesi87420921,31,73,51,80,70,20,00
VEKE®-valkosipulimajoneesi84520521,21,53,80,40,10,20,00
Talon kevyt salaatinkastike5091228,40,211,210,40,50,40,00
Sweet & sour -kastike160380,00,09,08,00,20,50,00
BBQ-kastike156370,00,08,67,40,40,50,00
Extraneitsytoliiviöljy & balsamiviinietikka59814315,52,40,60,60,00,00,00
Ketsuppi98230,00,05,44,60,30,40,00

Juomat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Coca-Cola / 0.25l4401050,0026,526,50,00,00,00
Coca-Cola / 0.4l7041680,0042,442,40,00,00,00
Coca-Cola / 0,5l8802100,0053,053,00,00,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,25 l300,00,00,00,00,10,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,4 l510,000,00,00,20,00,00
Coca-Cola Zero Sugar / 0,5 l610,000,00,00,20,10,00
Fanta No Sugar / 0,25 l3070,00,01,01,00,00,00,00
Fanta No Sugar / 0,4 l48120,00,01,61,60,00,00,00
Fanta No Sugar / 0,5 l60150,00,02,02,00,00,10,00
Sprite No Sugar / 0,25 l1020,60,00,00,00,00,00,00
Sprite No Sugar / 0,4 l1640,90,00,00,00,00,00,00
Sprite No Sugar / 0,5 l2051,20,00,00,00,00,00,00
Maitojuoma / 0,25 L402953,82,56,86,88,80,30,00
Maitojuoma / 0,4 L6441526,04,010,810,814,00,40,00
Maitojuoma / 0,5 L8051907,55,013,513,517,50,50,00
Kaurajuoma / 0,25 l6071457,50,816,88,81,50,30,00
Kaurajuoma / 0,4 l97223212,01,226,814,02,40,40,00
Kaurajuoma / 0,5 l1 21529015,01,533,517,53,00,50,00
Bonaqua000000000
Bonaqua villivadelma000000000
Bonaqua sitruuna-lime000000000
Appelsiinitäysmehu4581080,50,022,022,01,80,00,00
Omenatäysmehu46110,00,02,52,40,00,00,00
Smoothie4601060,40,327,024,50,50,00,00
Trip-mehu256600,00,014,614,60,00,00,00

Jälkiruoat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Rocky road1 26130012,79,339,533,86,50,30,00
Tuplamansikka1 1642778,07,545,344,95,60,20,00
Tuplakinuski1 32031410,37,650,145,66,20,40,00
Tuplasalmiakki1 2382948,07,549,247,25,70,20,00
Churrot Pehmyt-jäätelöllä & suklaakastikkeella8942209,44,129,618,54,20,40,00
Pehmyt-jäätelö & mansikkakastike8942128,07,529,429,05,60,20,00
Pehmyt-jäätelö & suklaakastike1 01124010,78,329,627,65,90,20,00
Pehmyt-jäätelö & kinuskikastike1 05325010,37,634,430,06,20,20,00
Pehmyt-jäätelö & salmiakkikastike9822338,07,534,232,85,70,20,00
Pehmyt-jäätelö7621817,97,421,621,65,50,20,00
Minipehmyt-jäätelö & mansikkakastike414984,03,712,812,72,80,10,00
Minipehmyt-jäätelö & suklaakastike4431054,73,912,812,32,90,10,00
Minipehmyt-jäätelö & kinuskikastike4531084,63,814,012,92,90,10,00
Minipehmyt-jäätelö & salmiakkikastike4361034,03,714,013,62,80,10,00
Minipehmyt-jäätelö381904,03,710,810,82,80,10,00
Tuplasuklaacookie98223511,05,930,819,82,70,41,70
Valkosuklaacookie1 03224611,76,832,520,72,50,40,98

Pirtelöt

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Vaniljapirtelö 0,4 l1 49635515,414,241,141,112,50,40,00
Mansikkapirtelö 0,4 l1 87244417,214,259,159,112,70,40,00
Suklaapirtelö 0,4 l1 89544915,614,363,157,512,90,40,00
Banaanipirtelö 0,4 l1 93846017,714,262,062,012,60,40,00
Päärynäpirtelö 0,4 l1 66439515,614,249,949,912,70,40,00

Kuumat juomat

Tuoteenergia(kJ)energia(kcal)rasva(g)josta
tyydyttynyttä
(g)
hiilihydr.(g)josta
sokeria
(g)
proteiini(g)suola(g)laktoosi(g)
Kahvi (2 dl)2660,000,60,60,60,00,00